Otevírací doba knihovny  Pondělí 17-19 hodin, Adresa : Jestřabí Lhota 74, 280 02 Kolín, Telefon : 321798223, email: jestrabilhotaknihovna@gmail.com

 

Nabízíme

Veřejný internet zdarma
Kopie formát A4 2,50Kč
Oboustranná A4 4,-Kč
Kopie formát A3 5,50Kč
Oboustranná A3 6,-Kč
Laminování A4 10,-Kč
Spirálová vazba 20,-Kč
Kompletní ceník zde

Velikonoční tvoření

zajíc

 Milí čtenáři, jistě by touto dobou proběhlo velikonoční tvoření, ale bohužel. Netruchleme, posílám pár vyzkoušených nápadů a za rok si jistě něco ukutíme společně.

 

Inspirace nám byl časopis Receptář a jeho speciál, který do knihovny odebíráme a naše oblíbená Tečka a Puntík.

 

 

 

solna vejceSolná vejce: na čtvrtku (či na vajíčko) nakreslete něco disperzním lepidlem (Herkules), hooodně posolte a nechte zatvrdnout. Později můžete kolorovat vodovkami nebo nechat bílé.

 

 

 

kytky

 

Jakékoli tvoření z plat na vajíčka je velmi populární celý rok, doporučuji v jarním období květiny a zvířátka typu zajíci, berušky, kuřata..., vždy jen stříháte, lepíte a barvíte, přidáte peříčka, knoflíky, stužky a je hotovo, inspirace na internetu je opravdu velká.

 

Látková zvířata, květiny, vajíčka vycpaná vatelínem, odstřišky apod. jsou už na delší čas, ale vytvoříte si tak dlouho trvající dekorace, které za rok vytáhnete jako nové.

 

 

sádra2sádraSádrová vajíčka: vyfouklá vajíčka vylijete sádrou, necháte zatvrdnout, oloupete skořápku a je hototvo. Můžete zdobit rytím, barvením, malováním, i voskem ... a vydrží!!!

 

 

Všem Veselé Velikonoce, sluníčkové dny a čím dál víc sluníčkové pocity. LP

Kalendář akcí

Kalendárium

Na webu

DnesDnes37
VčeraVčera104
TýdenTýden37
MěsícMěsíc1709
Od začátkuOd začátku46039