Otevírací doba knihovny  Pondělí 17-19 hodin, Adresa : Jestřabí Lhota 74, 280 02 Kolín, Telefon : 321798223, email: jestrabilhotaknihovna@gmail.com

 

Nabízíme

Veřejný internet zdarma
Kopie formát A4 2,50Kč
Oboustranná A4 4,-Kč
Kopie formát A3 5,50Kč
Oboustranná A3 6,-Kč
Laminování A4 10,-Kč
Spirálová vazba 20,-Kč
Kompletní ceník zde

Nejen Sluníčko

puntíkMilí čtenáři,

Chystám se už dlouho nabídnout vám naše časopisy a doporučit časopisy pro děti. Je to na mě často kladený dotaz, tak sem s nimi.

U nás v knihovně jsou k půjčení časopisy pro dospělé: aktivně odebíraná Epocha a Receptář, a starší čísla Moje Země, Geo, Bydlení, Maminka, D-Test… a pro děti: aktivně odebíraný Čtyřlístek, starší čísla do nedávna odebírané Mateřídoušky a další.

V trafice najdete velké množství časopisů. Ať už se jedná o časopisy pro děti nebo dospělé, je potřeba jimi alespoň prolétnout, abyste nedali peníze za tištěnou reklamu, některé jsou jí plné, což u těch dětských není úplně žádoucí (ale vliv reklamy na děti je jiné téma).

Dospělí si časopis zvolí dle tématu, co je zajímá. Dnes si najde svoje skutečně každý.

Děti jsou vázané na naši radu (jinak zajisté vyberou podle obrázku na titulce). Můžeme jim doporučit časopisy plné komerčních postav (ale pozor i některé tématicky pohádkové jsou plné príma úkolů na rozvoj dětských dovedností, vědomostí…) nebo časopisy zábavné, naučné, historické, přírodovědné, komiksové … . Pro předškoláky se s nimi roztrhl pytel. Občas je v nich ale všechno na „jedno brdo“ a pro děti je to pak nuda. Existují ale takové, kde i rozvíjení se může být zábava. Pozor i na výtvarnou stránku. Některé jsou superkýče. Vybírejte zejména podle věku. Pokud dítě přeceníte, nebude se k práci nad časopisem rádo vracet.

Sama vám z vlastní zkušenosti můžu doporučit Puntík a Tečku! Naše oblíbené! Ty před vydáním dalšího čísla už nemají nepoužité místečko. Jsou jako rozstříhaný salát (výhodou časopisů pro nejmenší je silnější papír, můžete tedy tvořit rovnou a větší děti můžou i samy). Skvělé jsou také Raketa, Rozmarýnka, Mateřídouška i Sluníčko se zlepšilo. Príma je i Dráček. Hvězdička, Šikulka, Předškolák …jim běží v patách.

Určitě si vyberete podle vlastních preferencí. Pokud byste chtěli nějaký další vyzdvihnout a doporučit, neváhejte napsat, ráda článek rozšířím.

Kalendář akcí

Kalendárium

Na webu

DnesDnes37
VčeraVčera104
TýdenTýden37
MěsícMěsíc1709
Od začátkuOd začátku46039